skodovy.pl

Blog tematyczny o sporcie, motoryzacji i majsterkowaniu

MężczyznaPorady

Jak dbać o brodę? – poradnik brodacza

Jak dbać o brodę? – poradnik brodacza

Kilka lat temu broda wróciła do łask. Moda na ten atrybut męskości powróciła i nic nie wskazuje na to by miała odejść. Brody bywają różne, mogą być krótko przystrzyżone lub długie jak u drwala. Modne brody łączy jedno, są zadbane. Z tego artykułu dowiesz się jak zapuścić brodę i jak o nią dbać.

Zapuszczanie brody – jak się za to zabrać

W zapuszczaniu brody w teorii nie ma nic trudnego. Wystarczy się przestać golić i już. I choć z grubsza właśnie o to chodzi warto wiedzieć, że podczas zapuszczania trzeba mieć sporo cierpliwości. Po pierwsze dlatego, że ten proces trwa. Ale nie znowu jakoś bardzo długo, trzydniowy zarost w zauważalną brodę można zamienić już w około trzydzieści dni.

Po drugie zanim dłuższy zarost zamieni się w brodę często trzeba się liczyć z różnymi komentarzami ze strony otoczenia. Znajomi będą się pewnie dopytywać, czy aby na pewno chcemy mieć brodę. Mogą też znaleźć sobie powód do żartów i np. sugerować kłopoty finansowe i brak kasy na maszynkę. Dobrze być na to przygotowanym.

Gdy już broda nabierze realnych rozmiarów warto wybrać się z nią do barbera, czyli fryzjera zajmującego się strzyżeniem tego męskiego atrybutu. Dobry Barber pomoże tak ukształtować brodę by jak najlepiej pasowała do naszego stylu i typu urody. Podpowie też na jakiej długości najlepiej zakończyć zapuszczanie brody.

Jak dbać o brodę?

Nadal jest grono mężczyzn, którzy zapuszczają brodę z powodu niechęci do maszynki do golenia. Wydaje im się, że dzięki temu zmniejszy się ilość czasu spędzanego przy codziennej pielęgnacji twarzy. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że jeśli chcemy być posiadaczami zadbanej brody prawdopodobnie tego czasu będziemy musieli poświecić więcej.

O brodę należy dbać i to codziennie. Oczywistością jest to, że trzeba ją codziennie oczyszczać. Dzięki temu broda będzie ładnie pachnieć, a skórze nie będą grozić wypryski i podrażnienia. Jednak pielęgnacja brody na tym się nie kończy. Brodę trzeba codziennie czesać i nawilżać. Dzięki regularnemu czesaniu broda będzie się nie tylko lepiej układać. Czesanie poprawia ukrwienie, dzięki czemu broda szybciej rośnie.

By broda zachowała nienaganny kształt trzeba ją też od czasu do czasu przyciąć. Można to zrobić u barbera, ale przy odrobinie wprawy brodę można obcinać samodzielnie. Jeśli decydujemy się na tę drugą opcję warto jednak od czasu do czasu odwiedzić salon. Barber fachowo skoryguje kształt brody i podpowie co zrobić, jeśli będzie wymagała jakiejś dodatkowej pielęgnacji.

Kosmetyki do pielęgnacji brody – niezbędnik brodacza

Moda na brody sprawiła, że w sklepach kosmetyki do pielęgnacji brody są łatwo dostępne. Jest też w czym wybierać. Początkujący brodacz nie musi jednak od razu kupować olbrzymiej ilości preparatów. Niezbędne minimum to specjalne mydło lub szampon do brody oraz olejek by odpowiednio nawilżać włosy.

Czymś w co warto zainwestować już na początku swojej przyjaźni z brodą jest odpowiednia szczotka do brody czyli kartacz. Dobry kartacz to taki wykonany z naturalnego włosia, najlepiej z dzika. Pomoże rozczesać włosy, usunąć zanieczyszczenia i poprawić ukrwienie skóry.

FACECI

Udostępnij