skodovy.pl

Blog tematyczny o sporcie, motoryzacji i majsterkowaniu

PoradySport

Na co zwrócić uwagę wybierając rower stacjonarny?

Na co zwrócić uwagę wybierając rower stacjonarny?

Ćwiczenia na rowerze są bardzo proste, dzięki czemu może je wykonać praktycznie każdy. Osoby, które nie chcą rezygnować z jazdy na rowerze w sezonie zimowym powinny jak najszybciej rozejrzeć się za porządnym rowerem stacjonarnym. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu będzie można przeprowadzić profesjonalny trening.

Na co zwrócić uwagę przy zakupach?

Profesjonalny rower na siłownię nie należy do najtańszych wydatków, dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco cennego czasu, aby wybrać wysokiej jakości sprzęt. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, że do wyboru są rowery mechaniczne i magnetyczne. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Jeżeli chodzi o rowery stacjonarne mechaniczne to jak powszechnie wiadomo wytwarzają one opór poprzez tarcie. Najlepiej wybrać modele, które oferują możliwość regulacji obciążenia. Największym minusem rowerów tego typu jest dość głośna praca. Bardziej zaawansowany jest rower stacjonarny magnetyczny, ale pamiętać należy o tym, że zapłacić za niego trzeba nieco więcej. Magnetyczny hamulec można ustawić na odpowiednim oporze, dzięki czemu każdy jest w stanie dostosować obciążenie do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Magnetyczny rower na siłownię działa bardzo cicho, dlatego też nie przeszkadzać będzie dokuczliwy hałas.

Pionowy czy poziomy rower stacjonarny – co wybrać?

Osoby, które nie wiedzą jaki rower stacjonarny kupić powinny pamiętać o tym, że do wyboru są modele pionowe i poziome. Wybór konkretnego modelu zależ oczywiście od tego, jaka pozycja zostanie przyjęta podczas ćwiczenia. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się pionowe rowerki stacjonarne. Mowa tutaj oczywiście o modelach, w których przyjmujemy pozycję idealną do pozycji zajmowanej podczas jazdy na zwykłym rowerze. Rowery poziome są zarezerwowane dla osób, które mają mniejsze lub większe problemy z kręgosłupem.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając rower stacjonarny na siłownię warto zwrócić uwagę na regulację siodełka i kierownicy. Dzięki regulacji można dopasować sprzęt do swojego ciała. System regulacji przyda się wtedy, gdy z rowerka treningowego korzystać będzie kilka osób. Nowoczesne rowery stacjonarne posiadają również zaawansowany komputer. Dzięki niemu można mierzyć czas, prędkość, liczbę spalonych kalorii i tętno. W niektórych modelach za pomocą komputera można w wygodny sposób zmienić obciążenia.

Jaka długość treningu?

Rower ćwiczenia przyniosą satysfakcjonujący efekt gdy będą trwać dłużej niż 30 minut. Wynika to oczywiście z tego, że tkanka tłuszczowa spalana jest właśnie po pół godzinie. Ogromną rolę odgrywa oczywiście systematyczność treningów. Jeżeli chodzi o bardzo intensywne treningi to najlepiej przeprowadzać je co dwa dni. Ogromną rolę odgrywa również dzień przerwy, dzięki któremu wszystkie mięśnie będą mogły się zregenerować. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że każdy człowiek ma nieco inną wytrzymałość fizyczną i kondycję, dlatego też trening należy dopasować do aktualnej formy.

Udostępnij