skodovy.pl

Blog tematyczny o sporcie, motoryzacji i majsterkowaniu

MotoryzacjaPorady

Znaki drogowe – gdzie można je zamówić? Rodzaje i ceny

Znaki drogowe – gdzie można je zamówić? Rodzaje i ceny

Zamówienie znaku drogowego nie jest dzisiaj trudne. Gdzie można kupić znaki? Jakie ich rodzaje są obecnie dostępne? Ile kosztują?

Znaki drogowe umieszczane są nie tylko przy drogach publicznych, ale również w innych miejscach, gdzie trzeba odpowiednio oznakować drogi i zarządzać na nich ruchem. W takim przypadku zastosowanie mają różne rodzaje znaków, na przykład jak oferowane przez firmę wimed.pl znaki zakazu, informacyjne, ostrzegawcze oraz nakazu.

Kto może kupić znaki drogowe?

Znaki drogowe są dzisiaj dostępne dla praktycznie każdego, dlatego też nie ma żadnych ograniczeń związanych z ich zamawianiem. 

Wobec tego znaki drogowe mogą być zamówione przez osoby prywatne, przedsiębiorców, a także inne podmioty, gdy konieczne jest ich zastosowanie.

Osoby prywatne często montują znaki drogowe na należących do nich prywatnych drogach oraz działkach, a także przy wjazdach na posesję. Popularne są wtedy zwłaszcza znaki zakazu wjazdu, parkowania oraz zatrzymywania się. Można wtedy wybrać oferowane przez wimed.pl znaki zakazu.

Firmy często kupują znaki wszystkich typów, zależnie od tego, w jakim celu mają być one zastosowane. Oznakowanie używane jest między innymi na firmowych parkingach, placach, drogach, co pozwala na ujednolicenie zasad ruchu oraz na zmniejszenie ryzyka wypadków. Znaki pozwalają też na łatwiejsze pokierowanie klientów, kontrahentów oraz innych osób korzystających z firmowego terenu do celu.

Gdzie sprzedawane są znaki drogowe?

Znaki drogowe są dzisiaj sprzedawane przez wiele firm. Najczęściej kupowane są bezpośrednio od producentów, którzy mogą zaoferować je w wielu wariantach.

Zamówienie na znaki drogowe jest również możliwe za pomocą internetu, dlatego też klient nie musi wtedy kupować ich stacjonarnie. Znaki dostarczane są wtedy do klientów na terenie całego kraju.

Przykładowo oferowane przez firmę wimed.pl znaki zakazu, ostrzegawcze, nakazu oraz informacyjne są dostępne przez internet. Można zatem zakupić je bez konieczności dojazdu do firmy. Wybrane znaki, odpowiednio zabezpieczone, będą przekazane przez firmę kurierską.

Rodzaje znaków drogowych – co można kupić?

Znaki drogowe dostępne na sprzedaż można podzielić na różne kategorie nie tylko pod względem ich przeznaczenia.

Producenci znaków drogowych mogą także zaoferować je w różnych wariantach pod względem ich wykończenia oraz wymiarów.

Obecnie znaki drogowe wykańcza się z wykorzystaniem specjalnych technik antykorozyjnych, dlatego są one wysoce odporne na rdzę. Stosowane są wtedy techniki jak malowanie proszkowe oraz ocynkowanie. Warto więc sprawdzić, czy znaki są tak wykończone.

Także trzeba uwzględnić kwestię wymiarów znaków drogowych. Wpływa ona na ich widoczność, ale nie wszędzie trzeba umieszczać duże znaki drogowe.

Trzeba również sprawdzić, w jaki sposób można zamontować znaki drogowe. W firmach można kupić dedykowane do nich akcesoria montażowe.

Jaka jest cena znaków drogowych?

Zależnie od wielkości za znaki drogowe należy zapłacić od około 70 złotych do nawet ponad 200 złotych. Trzeba też dodać koszt akcesoriów do montażu znaków.

Udostępnij