skodovy.pl

Blog tematyczny o sporcie, motoryzacji i majsterkowaniu

Mężczyzna

Co jest ważne przy wyborze garnituru?

Co jest ważne przy wyborze garnituru?

Dobór właściwego rozmiaru garnituru wydaje się prostym zadaniem. Ale przeważnie to, co wygląda na banalnie łatwe, okazuje się mieć ukryte przeszkody. Oczywiście ważnym aspektem są szerokość klatki, talii czy długość rękawów i nogawek. Ale schody zaczynają się dopiero wtedy, kiedy trzeba dopasować wysokość pachy, guzika oraz ogólny krój. Tego nie da się przełożyć na tabelę rozmiarową.

Jak dobrać garnitur?

Zaczynając od nogawki, jej długość jest dobra wtedy, gdy nad butem tworzy się jedno załamanie. W przypadku, kiedy nogawka jest szersza, spodnie mogą wtedy być dłuższe. Jeżeli zaś spodnie są węższe i dopasowane, to w takim przypadku odpowiednia długość nogawek jest krótsza niż spodni o standardowej szerokości. Należy pamiętać, że spodnie sięgające do obcasa będą znacznie za długie. To spowoduje nieestetyczną harmonijkę, która zdecydowanie skróci całą sylwetkę.

W przypadku rękawów najważniejsze jest to, aby nie skracały rąk. Z kolei nie mogą wyglądać tak, jakby ktoś zdjął marynarkę z dużo młodszego brata. Cechą charakterystyczną dobrego doboru długości rękawów jest wystający rękaw koszuli spod rękawa marynarki około 1 centymetra. Dbając o te szczegóły zachowana zostanie harmonia pomiędzy proporcjami, co spowoduje najlepszy wygląd marynarki.

Dobierając prawidłową długość marynarki należy zadbać, aby była na tyle długa, żeby przykrywała biodra. Z kolei trzeba pamiętać, że musi być na tyle krótka, aby w żadnym wypadku nie skracała optycznie sylwetki. Tak więc dobra długość marynarki ma miejsce wtedy, gdy sięga ona mniej więcej w obszar połowy kciuka. Długość marynarki sprawdzamy zawsze w pozycji zwisających rąk wzdłuż ciała. Warto jednak pamiętać, iż nie ma standardowych sytuacji w doborze marynarki. W dużej mierze wszystko zależne jest od wzrostu, a także długości rąk..

Niezwykle ważną sprawą jest dopasowanie w ramionach. Niestety dopasowania marynarki nie da się wykonać bez przymiarki. Ogromny wpływ będzie miała wielkość poduszki oraz podkrój rękawa. Podstawowym wyznacznikiem powinno być ramię, które nie może wystawać poza naszą rękę. Celem tego jest, aby marynarka nie wyglądała jak typowa zbroja. Warto jednak pamiętać, aby klapy nie były węższe niż 8 centymetrów i szersze niż 11 centymetrów.

Zakup garnituru

Przede wszystkim zakupu garnituru najlepiej jest dokonać w profesjonalnym sklepie, w którym doradcy znają się na swojej pracy. To dzięki ich pomocy będziemy w stanie odpowiednio dobrać garnitur i zaoferują nam niezbędne korekty krawieckie. Ponadto w sklepach, które specjalizują się w krawiectwie, szansa na dobrze dopasowany garnitur jest ogromna.

Najlepsze salony specjalizują się w szyciu na miarę, a wiele z nich oferuje ponadto usługi krawieckie na miejscu. Ogromną zaletą profesjonalnych salonów jest to, iż są w stanie dobrać rozmiar, a także przerobić go do każdej sylwetki praktycznie od ręki.

W doborze garnituru dużą rolę odgrywają detale. To od nich zależy, czy będzie on dopasowany na miarę. Warto jednak dla pewności udać się do profesjonalnego salonu i poprosić o pomoc specjalistę.

Udostępnij