skodovy.pl

Blog tematyczny o sporcie, motoryzacji i majsterkowaniu

Porady

Jak znaleźć atrakcyjne oferty leasingu aut z Niemiec: porady i strategie poszukiwania

Jak znaleźć atrakcyjne oferty leasingu aut z Niemiec: porady i strategie poszukiwania

Leasing aut z Niemiec to popularne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą po stosunkowo atrakcyjnej cenie nabyć dobre auto. Z drugiej jednak strony nie wolno podchodzić lekkomyślnie, jeśli chodzi o leasing z Niemiec. Warto wiedzieć, jak znaleźć dobre oferty i sprowadzić porządne auto z Niemiec? Poznaj nasze porady.

Leasing auta z Niemiec. Co warto wiedzieć na ten temat?

Podobnie jak w przypadku zakupu krajowego, decydując się na leasing samochodu z Niemiec, trzeba zwrócić uwagę na wiek auta. Generalnie, starsze modele aut mają krótszy okres finansowania. Dla porównania, leasing nowego auta może potrwać siedem lub nawet dziesięć lat.

Kolejną ważną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, przeglądając niemieckie strony z autami, jest minimalna wysokość wpłaty własnej. Zazwyczaj wynosi ona od kilkunastu do dwudziestu procent wartości samochodu. Wysokość tej wpłaty zależy od różnych czynników, w tym np. wartości samochodu, jego stanu technicznego itp. Oprócz tego leasingodawcy sprawdzają również zdolność kredytową.

Leasing. Jak sprowadzić auto z Niemiec? Poznaj kilka sposobów

Jeśli chodzi o auta z Niemiec do leasingu, dopuszcza się 3 sposoby działania. Są one następujące:

  • samodzielne poszukiwanie ofert,

  • kontakt z leasingodawcą,

  • skorzystanie z usług komisu samochodowego.

Niezależnie od wybranej metody istotne jest, by sprzedawca dostarczył komplet dokumentów. Rozumie się przez to między innymi takie dokumenty jak:

  • przegląd stanu technicznego (HU – Hauptuntersuchung),

  • książka serwisowa,

  • dowód rejestracyjny (fahrzeugschein),

  • karta pojazdu (fahrzeugbrief),

  • dowód zakupu

Sprowadzony z Niemiec pojazd musi:

  • przejść badania techniczne,

  • mieć opłaconą akcyzę.

Jeśli chodzi o sposób dokonania płatności, zaleca się przelew bankowy. W przeciwnym razie mogą powstać pewne problemy podczas rozliczeń z leasingodawcą.

Jeśli chcesz zaoszczędzić sobie czasu i wysiłku, możesz zdecydować się na skorzystanie z usług zewnętrznej, profesjonalnej firmy, która wyręczy Cię i zajmie się zakupem oraz sprowadzeniem auta do Polski. Taka rozwiązanie może Ci znacząco pomóc w sprowadzeniu auta oraz przejściu niezbędnych formalności. Jednym z miejsc, w których możesz uzyskać tego typu profesjonalną pomoc, jest https://carforfriend.pl/leasing-pojazdow-z-ue/.

Leasing – sprowadzenie samochodu z Niemiec. Podsumowanie

Znalezienie dobrej oferty w zakresie leasingu auta z Niemiec nie jest proste. Takie działanie wymaga odpowiedniego planowania i uwzględnienia różnych czynników, w tym m.in. w zakresie formalności. Na szczęście, można ułatwić sobie to zadanie poprzez kontakt z profesjonalistami.

Udostępnij